Projekti prostovoljstva

Evropska solidarnostna enota

Nazaj

1. junij 202431. maj 2025

Projekti prostovoljstva

Evropska solidarnostna enota združuje mlade pri prizadevanjih za bolj vključujočo družbo, pri pomoči najbolj ranljivim osebam in reševanju družbenih izzivov. Za mlade, ki želijo pomagati, se učiti in osebnostno rasti, je to izkušnja opolnomočenja in navdiha.

Stremimo, da prostovoljci Evropske solidarnostne enote dosežejo tri ključne cilje. 

MC spletna stran (2)

Medkulturnost

Prostovoljci bodo v okviru projekta promovirali aktivnno participacijo in aktivno državljanstvo/socialno vključenost, v stiku bodo z lokalno mladino in na splošno z lokalnim prebivalstvom, tako bo prišlo do izmenjave izkušenj, do promocije skupnih evropskih vrednot, izmenjave različnih kulturnih ozadij, prostovoljci pa tudi lokalno prebivalstvo, se bodo naučili več o medkulturnem dialogu, o strpnosti, evropskih vrednotah, o metodah dela neformalnega učenja v okviru mladinskega dela in še mnogo več. S tem bodo vsi vključeni pridobivali mednarodne izkušnje, prostovoljca boda dobila uvid v delo v drugih okolji, hkrati pa vse to pripomore k nastajanju novih socialnih mrež in dvigu kompetenc. Cilj je fuzija vseh kultur in projekt, ki bo zasnovan a sodelovanju vseh kultur. S to dejavnostjo želimo zbuditi interes za tuje kulture in jezike, aktivno se bodo srečali s pomembnimi temami, kot so strpnost, solidarnost, mir, človekove pravice; vse to pa bo dolgoročno pripomoglo k strpnejši, bolj spoštljivi in bolj ozaveščeni družbi.

MC spletna stran

Lažji vstop na trg dela

Stremimo k zmanjšanju brezposelnosti mladih, opolnomočenju mladih, da bodo samozavestno vstopili na trg dela. S vključevanjem v različne aktivnosti in delavnice mladi krepijo svoje sposodbnosti, pridobivajo nova znanja in izkušnje, ki jim lahko veliko doprinesejo, ko bodo iskali prvo zaposlitev.

MC spletna stran (1)

Izboljšanje duševnega zdravja

V zadnjem času je zaznati veliko težav na področju duševnega zdravja mladih, v naši organizaciji smo že zaznali potrebo po tem, zato mladim nudimo delavnice, kjer spoznavamo različne tehnike sproščanja, se odkrito pogovarjamo o težavah in tako ustvarjamo varen prostor, kjer mladi lahko najdejo uteho in krepijo svojo samopodobo ter samozavest. 

Financirala Evropska unija. Vendar so izražena stališča in mnenja zgolj stališča in mnenja avtorja(-ev) in ne odražajo nujno stališč in mnenj Evropske unije ali Nacionalne agencije. Zanje ne moreta biti odgovorna niti Evropska unija niti Nacionalna agencija.

Stopite v stik